Новини від СЕАТ
04.04.2021

SEAT випустить міський електромобіль у 2025

SEAT випустить міський електромобіль у 2025 році - про це представники компанії повідомили на щорічній прес-конференції 2021. Ця модель дозволить бренду увійти до сегменту електромобілів за ціною 20-25 тисяч євро і зробити електричну мобільність більш доступною для широкої аудиторії клієнтів. Також поява цієї моделі сприятиме розвитку компанії відповідно до "Зеленого курсу", на меті якого зведення шкідливих викидів до нуля. На якому заводі виготовлятиметься нова модель, SEAT оголосить уже найближчим часом.
1

Під час прес-конференції представники бренду прдставили план дій на майбутнє під гучним ім'ям «Future Fast Forward». Згідно з цим проектом, компанія збирається статипровіним брендом-виробнком електромобілів в Іспанії. І почнеться все це у 2025-му з випуском першого міського електрокара бренду.

Президент компанії Уейн Гріффітс так прокоментував плани на майбутнє: «Ми плануємо створення доступних електромобілів вже за п'ять років. Перед нами стоїть завдання - створювати понад півмільйона таких автомобілів на рік на нашому заводі у Мартурелі, не тільки для свого бренду, але і для інших компаній концерну Volkswagen Group. Однак для цього нам спочатку необхідно отримати схвалення Комісії ЄС».

SEAT не лише прагне розпочати масове виробництво доступних електрокарів, але і має стати провідним брендом VW Group у цій галузі. «Для цього ми збираємося трансформувати наш Технічний центр - один з найважливіших науково-дослідних інститутів у всій Південній Європі», - сказав Гріффітс. - «Електрифікація Іспанії наразі в наших руках, ми несемо за неї відповідальність. 70 років тому ми поставили цю країну на колеса. Зараз ми хочемо поставити її на електричні колеса».

Створення доступного міського електромобіля - це величезний амбітний проект, який вимагає чимало часу, зусиль і грошей. Його реалізація дозволить SEAT вийти на новий рівень виробництва, перевернувши іспанську автомобільну промисловість, а також зробити свій внесок у трансформацію автомобільного світу в цілому.

«Ми склали план, у нас є партнери, і в цілому, ми готові інвестувати необхідну кількість грошей. Цей проект покликаний стати каталізатором для трансформації іспанської автомобільної промисловості. Підтримка міжгалузевого і загальнонаціонального плану з боку уряду Іспанії та Комісії ЄС потрібна для того, щоб Volkswagen Group зміг прийняти остаточне рішення про початок його виконання», - підсумував Гріффітс.

На сьогодні Іспанія посідає друге місце за обсягом виробництва автомобілів у Європі, тому країна повинна відігравати ключову роль у досягненні цілей проекту European Green Deal до 2030 року. Проект включає у себе створення нової автомобільної екосистеми, яка складається виключно з електромобілів. А для цього потрібно, перш за все, простимулювати розвиток інфраструктури зарядних станцій на всій території Європі. Подальші цілі проекту передбачають розробку заходів, що допоможуть знизити вартість електромобілів, яка розпочнеться із спроб знизити ціну на батареї.

План SEAT Future Fast Forward має на меті не лише досягнення цілей Зеленого курсу, а й створення значної кількості робочих місць, особливо для молодих фахівців. Цей план підтримується урядом Іспанії і багатьма іншими компаніями країни, як великими, так і малими. На сьогодні у проекті беруть участь 15 іспанських брендів з абсолютно різних галузей: Aeorum, Antolín, Asti Mobile Robotics, CaixaBank, Delta Vigo, Ficosa, Fisas Navarro, Gestamp, Iberdrola, Lithium Iberia, Mind Caps, Sayer Technologies, SEAT S.A., Sesé і Telefónica.


Уейн Гриффітс оголосив під час конференції, що очікувана модель Tavascan з'явиться на ринку в 2024 році і стане другою повністю електричної моделлю бренду після el-Born, який вийде вже цього року.