Новини від СЕАТ
21.02.2021

SEAT і Volkswagen дбають про збереження біорізноманіття дельти Ебро

·         Мета полягає в пом'якшенні наслідків для навколишнього середовища, спричинених штормом «Глорія», і збереженні біорізноманіття одного з найбільших заповідників Європи.·         Проєкт реалізовуватимуть протягом двох років у співпраці з NGO SEO/BirdLife. Інвестиції в проєкт становлять 1 млн євро.·         Відновлювати здебільшого планують заповідник для птахів Riet Vell та інші прибережні екосистеми з великим біорізноманіттям.·         Ініціатива демонструє відданість SEAT і Volkswagen Group захисту й розвитку навколишнього середовища.
1

SEAT і Volkswagen Group хочуть захищати навколишнє середовище й дбати про планету. У межах цієї місії вони запустили проєкт відновлення та збереження біорізноманіття дельти Ебро. Мета полягає в пом'якшенні наслідків, спричинених на початку 2020 року штормом «Глорія», і відновленні областей найважливіших заболочених територій у західному Середземномор'ї, які постраждали найбільше. Ініціативу реалізовуватимуть у співпраці з NGO SEO/BirdLife протягом двох років. Інвестиції в проєкт становлять 1 млн євро.

Рік тому в січні 2020 року шторм «Глорія» налетів на дельту Ебро, заподіявши значної шкоди навколишньому середовищу. Море затопило майже 3000 гектарів рисових полів, а також цілі пляжі, поставивши під загрозу 360 видів птахів, завдяки яким дельта Ебро є одним із європейських  заповідників з найрізноманітнішою природою. Проєкт відновлення, розроблений SEAT і Volkswagen Group, допоможе поліпшити стан збереження природного середовища й активувати проєкти запобігання для охорони територій і їхнього підготування до екстремальних погодних умов у майбутньому. Відбудова регіону також допоможе створити робочі місця, які сприятимуть збереженню й відновленню якості навколишнього середовища, і захистити місцеву економіку.

Image

SEAT і Volkswagen Group відновлюють екосистему природного парку «Дельта Ебро»

Едгар Коста, голова відділу SEAT із питань сталого розвитку, підкреслив: «Шторм "Глорія" підтвердив, що наслідки кліматичних змін уже стали реальністю й саме тому настав час діяти. Ми в SEAT уже зменшили вплив свого виробництва на навколишнє середовище на 43 %, а до 2050 року маємо на меті зменшити його до нуля. Захист біорізноманіття й відновлення екосистеми дельти Ебро - це додатковий крок у нашому прагненні захистити навколишнє середовище, а також знак нашої відповідальності перед суспільством і навколишнім середовищем, у якому ми працюємо», - додав він.
Ральф Пфіцнер, керівник відділу Volkswagen Group із питань сталого розвитку, прокоментував ситуацію так: «Volkswagen Group хоче сприяти розвитку біорізноманіття, зменшити рівень викидів CO2 й захистити наші природні ресурси. Із цієї причини ми підтримуємо екологічні проєкти в різних країнах Європи. Проєкт у дельті Ебро особливо вражає. По-перше, завдяки неперевершеній красі цього унікального європейського пейзажу. По-друге, завдяки високому рівню знань і пристрасті, з якою SEO/BirdLife працює на місці».

Image

У січні 2020 року шторм «Глорія» налетів на дельту Ебро, заподіявши значної шкоди навколишньому середовищу.

Виконавчий директор SEO/BirdLife Асунсьйон Руїс зазначив: «Зміна клімату й утрата біорізноманіття - екзистенціальні загрози для людства. На кону наше здоров'я, економіка й майбутнє наступних поколінь. Відновлення екологічного статусу дельти Ебро, найважливішого заболоченого регіону в західному Середземномор'ї, сприятиме відновленню екосистемних послуг мережі Natura 2000, яку щорічно оцінюють у 200-300 мільярдів євро. У випадку з дельтою ці послуги є великим джерелом продовольчих ресурсів (рис, риба й двостулкові молюски), захищають від штормів, запобігаючи виходу моря з берегів і затопленню, сприяють пом'якшенню кліматичних змін, а також є важливим поглиначем вуглекислого газу й значним туристичним ресурсом. Відновлення заболоченого регіону міжнародного значення за допомогою однієї з наймасштабніших приватних інвестицій у дельту Ебро не лише знизить потенційні майбутні втрати в продовольчому, страховому та туристичному секторах, але й створить для населення регіону робочі місця, які сприятимуть збереженню та відновленню якості навколишнього середовища й кращій стабільності місцевої економіки після шторму "Глорія"».
Проєкт відновлення, зокрема, зосередиться на наведенні ладу в заповіднику для птахів Riet Vell, а також у деяких прибережних районах, яким загрожує рівень підвищення моря. У цих районах буде вжито деяких заходів для відновлення екологічних функцій і послуг, особливо тих, які стосуються пом'якшення наслідків від підвищення рівня моря й відновлення середовища існування, яке сприяє спрямуванню води до надр. Окрім того, також відновлять будинок волонтерів SEO Birdlife у дельті Ебро, а ще реалізують природоохоронні кампанії й навчальні програми для всіх волонтерів, які працюватимуть над проєктом, серед яких також будуть працівники SEAT. 
Проєкт відновлення допоможе поліпшити стан збереження природного середовища й активувати проєкти запобігання для охорони територій і їхнього підготування до екстремальних погодних умов у майбутньому.

Image

Проєкт відновлення допоможе поліпшити стан збереження природного середовища й активувати проєкти запобігання для охорони територій і їхнього підготування до екстремальних погодних умов у майбутньому.

Дельта Ебро й заповідник для птахів Riet Vell
Дельта Ебро - найважливіше утворення дельти річки в західному Середземномор'ї. Її площа становить 33 000 гектари в гирлі річки Ебро. 80 % її території відведено під сільське господарство й урбанізацію. Основною вирощуваною культурою є рис. Природні зони займають 20 % території здебільшого вздовж узбережжя. До їх складу входять пляжі, дюни, болота, лагуни, прісноводні й солоні водно-болотні угіддя.
Заповідник для птахів Riet Vell у дельті Ебро - це природна зона, яка має екологічне значення, площею 57 гектарів. Окрім того, вона є агроекологічним господарством площею 10 гектарів природного середовища існування, відновленим силами SEO/BirdLife, і до складу якого входять лагуна, зарості очерету й солончакові луки. Кілька видів водоплавних і берегових птахів використовують дельту для гніздування, а також як зупинки під час міграцій у теплі краї або для зимівлі.